Global Money Week 2024 – Svetovni teden denarja

Od 18. do 24. marca 2024 bo že dvanajstič potekala svetovna akcija osveščanja o pomenu finančnega izobraževanja in finančni pismenosti otrok in mladostnikov Global Money Week (GMW), ki ga pri nas poimenujemo Svetovni teden denarja. Svetovni teden denarja poteka pod okriljem mednarodne organizacije za gospodarsko sodelovanje in razvoj OECD. Tema letošnjega svetovnega tedna o denarju je Protect your money, secure your future – Zavarujte svoj denar, zaščitite svojo prihodnost.

V tem tednu se po celem svetu odvijajo aktivnosti na temo finančnega izobraževanja in finančne

pismenosti otrok in mladostnikov. Slovenija se že od samega začetka 2012 vključuje v obeleževanje

omenjenega tedna. V obeleževanje omenjenega tedna je bilo do sedaj vključenih več kot 53

milijonov otrok in mladostnikov iz 176 držav.

V sklopu omenjenega tedna bomo tudi na OŠ Brežice izpeljali različne aktivnosti in sicer v okviru pouka gospodinjstva in drugih predmetov, pri urah oddelčne skupnosti in drugih dejavnostih pri katerih bomo posebej poudarili pomen finančnega izobraževanja in finančne pismenosti otrok in mladostnikov.