V okviru projekta Simbioza (medgeneracijsko sodelovanje) ter v sodelovanju s šolsko knjižnico ( knjižničarki Anja Kralj in Sara Jakopič ), smo v petek, 8. 3. 2024, na šoli pripravili zanimiv pravljičen dan v vseh štirih oddelkih 1. razredov. Na povabilo so se prijazno odzvale upokojenke prostovoljke Stanka Pucko, Marija Milenovič, Darja Mandžuka ter Anica Kalin iz Društva upokojencev Brežice ter učencem pripravile uro pravljic, nekaj pa so spregovorile tudi na temo branja. Želeli smo učencem sporočiti, kako pomembno je branje, razvijanje jezika in govora ter domišljija, ki pa jo lahko pričaramo s pravljicami. Veseli smo, da lahko sodelujejo na naši šoli različne generacije in zato smo zelo hvaležni. V sodelovanju s šolsko knjižnico pa se veselimo novih podvigov, kmalu bo Noč knjige in tudi tam se bomo družili s starejšimi.

Že Pavček je zapisal: »Brati pomeni početi podvige!«

Zapisala: Darja Kalin, vodja projekta Simbioza