V mesecu oktobru obeležujemo Mednarodni mesec šolskih knjižnic. V sklopu tega je letos potekala že 3. Nacionalna izmenjava knjižnih kazalk. Projekt je namenjen povezovanju šol, šolskih knjižnic in učencev, ter spodbujanju branja. Z namenom spodbujanja branja, učenci izdelajo knjižne kazalke in si jih nato po pošti izmenjajo z učenci druge šole. Naša šola je v projektu sodelovala prvič. Učenci so z velikim veseljem izdelali kazalke in nestrpno pričakovali kazalke učencev partnerske šole. V projekt so bili vključeni 204 učenci oziroma 8 oddelkov. 19. novembra smo predstavnike razredov povabili v šolsko knjižnico, da so prevzeli kazalke za njihov razred. Verjamem, da bo branje ob izvirno izdelanih kazalkah še bolj prijetno.

Anja Šalamon, knjižničarka