Na šoli smo v začetku novembra pričeli z dobrodelno akcijo za dobrobit brezdomnih živali iz Zavetišča za male živali Brežice. Več kot 150 učencev, večinoma z razredne stopnje, je pridno prinašalo hrano, odeje, brisače in blazine za pse in mačke v šolsko knjižnico.

V petek, 14. 12. 2018, smo zbrano predali zavetišču. Učence donatorje sta v večnamenskem prostoru nagovorila pomočnica ravnateljice, ga. Mileva Kralj Buzeti, in vodja zavetišča, g. Boštjan Barbič. Učencem in staršem sta se zahvalila za velik odziv, saj se je v akcijo vključila skoraj petina učencev. Pohvalila sta njihovo skrb, prijaznost in čut za živali v stiski. Vodja zavetišča je na kratko predstavil delo v zavetišču in ob tej priložnosti odgovoril tudi na vprašanja, ki so jih zastavili učenci. Bil je zelo vesel podarjenih stvari, učence pa je povabil, da obiščejo zavetišče.

Lidija Geršak