Šolska knjižnica je v okviru projekta Noč knjige že drugo leto pripravila literarno druženje učencev in stanovalcev Doma upokojencev Brežice. Učenci 3. in 4. razreda ter osmošolka so tkali  medgeneracijske vezi v brežiškem domu upokojencev v  ponedeljek, 23. 4. 2018, na mednarodni dan literature in avtorskih pravic.

Zaradi Cankarjevega leta je bila rdeča nit tokratnega srečanja domovina, ki so jo učenci predstavili predvsem s prozo in poezijo. Učenci in starostniki so se poigrali tudi z didaktično igro Potepanje po Sloveniji, na koncu pa se še posladkali.

Prijetno druženje smo zaključili z obljubo, da nas bo  knjiga povezovala tudi v bodoče.

Knjižničarka Lidija Geršak

Prispevek na Lokalno.si