Podelitev bralne značke

V mesecu  aprilu, ki je tradicionalno povezan s knjigami, se je na Osnovni šoli Brežice odvijala podelitev bralne značke.

21. aprila je učence razredne stopnje na kulturni prireditvi obiskal vsestranski umetnik Matjaž Pikalo. Navdušil je s svojim programom ter podelil priznanja za bralno značko.

26. aprila pa so učenci predmetne stopnje z zanimanjem prisluhnili pisatelju Žigi X. Gombaču. Gost je podelil bralna priznanja in se slikal z učenci 9. razreda, ki so bralno značko osvojili v vseh letih šolanja ter tako postali zlati bralci.

Vsakokratno prireditev so popestrile tudi pevke šolske vokalne skupine.

Letos je bralno značko osvojilo 582 učencev oz. 61% učencev od 1. do 9. razreda, 28 učencev pa je ostalo zvestih bralni znački vsa leta šolanja.

Vsem bralcem iskreno čestitamo in jim želimo še veliko lepih trenutkov v družbi knjig, ki so odlične prijateljice in učiteljice.

Lidija Geršak