Osnovna šola Brežice je ponovno sodelovala v projektu nacionalne izmenjave knjižnih kazalk, ki jo organizira Sekcija za šolske knjižnice pri Zvezi bibliotekarskih društev Slovenije. Projekt že šesto leto povezuje šole, šolske knjižnice in učence ter spodbuja k branju.

Sodelovali so učenci 3. razreda, ki so izdelali 94 kazalk. Kazalke smo si izmenjali z Osnovno šolo Poljčane ter Osnovno šolo Ivana Cankarja Vrhnika. Vsak razred je napisal tudi  pismo, v katerem so učenci predstavili svoj razred, šolo ter naš kraj.

V zadnjem tednu decembra je sledila razdelitev knjižnih kazalk učencem. Verjamemo, da jim bodo polepšale sprehode med črkami in besedami v letu 2023.

Anja Kralj, knjižničarka

Kazalke v nastajanju med uro knjižnično informacijskega znanja.

Knjižni kazali, ki smo jih prejeli – Besedožeri iz OŠ Poljčane (desno) ter knjižne kazalke iz OŠ Vrhnika (levo).

Pismo ter voščilnica, ki sta spremljala kazalke.