»Kdor nahrani lačno dušo, nahrani lastno dušo.«

(Charlie Chaplin)

1. oktobra je svetovni dan živali, katerega namen je ozaveščanje ljudi o problematiki živali in sobivanju z njimi. Sporočilo tega dne je zaščita, dobrobit in odgovoren odnos do živali.

K navedenemu spodbujamo tudi na brežiški osnovni šoli. Po šolskem radiu so učenci prisluhnili obvestilu o pomenu tega dne in bili vabljeni k udeležbi v dobrodelni akciji za živali v zavetišču, k dobrodelnosti pa so jih spodbujali tudi plakati in razredničarke.  V šolsko knjižnico so prinašali različne vrste hrane za pse in mačke, odeje, blazine, brisače … Tovrstna akcija je na šoli potekala že 13. leto. Letos se je klicu dobrodelnosti odzvalo 180 učencev, predvsem z razredne stopnje. Zbrano smo namenili Zavetišču za male živali Brežice. Na prevzem je 1. decembra  prišel direktor zavetišča  Boštjan Barbič s sodelavci. Pomočnici ravnateljice Nevenki Sreš se je zahvalil za darovano  in poudaril pomen skupnih prizadevanj za dobrobit živali.

Lidija Geršak