V petek, 16. 10. 2020, je na šoli potekalo že 22. tekmovanje v znanju o sladkorni bolezni, ki ga organizira Zveza društev diabetikov Slovenije. Glavni namen tekmovanja je ozaveščanje učencev o pomenu zdravega življenjskega sloga, ki je bistven za preprečevanje pojava te neozdravljive kronične  bolezni, ki  je tako v svetu kot pri nas vse pogostejša. Tema svetovnega dneva sladkorne bolezni letošnjega leta 2020 je bila Medicinske sestre in sladkorna bolezen z namenom ozaveščanja o ključni vlogi medicinskih sester pri podpori osebam, ki živijo s sladkorno bolezen. Na šolskem tekmovanju v znanju o sladkorni bolezni je sodelovalo 28 učencev od 6. do 9. razreda, dobitniki bronastega priznanja so: Špela Nodilo, 6. a, Filp Nodilo, 8. a, Domen Stojanović, 8. a, Lara Pregelj, 9. a  in Ema Pavlilč, 9. c. Na državno tekmovanje v znanju o sladkorni bolezni sta se uvrstila Filip Nodilo in Domen Stojanović oba iz 8. a. Tekmovanje je potekalo v soboto, 21. 11. 2020; zaradi trenutnih razmer je bilo izpeljano na daljavo. Oba učenca sta odlično reševala naloge.

Domen Stojanović je s svojim dosežkom postal dobitnik srebrnega priznanja na državnem nivoju.

Obema Iskrene čestitke, mentorica Julijana Medvešek