Ribe na šolskih krožnikih na OŠ Brežice

Na Osnovni šoli Brežice izvajamo v šolskem letu 2019/2020 v okviru projekta RIBE NA ŠOLSKIH KROŽNIKIH (Šolski krožniki) interesno dejavnost z naslovom »Ribe na šolskih krožnikih« od meseca oktobra 2019 dalje.

Cilj interesne dejavnosti je izboljšanje ozaveščenosti učencev o zdravi prehrani in o pomenu rib v vsakodnevni prehrani otrok, mladine in odraslih.

Interesno dejavnost izvajamo na šoli v dveh skupinah. Učencem obeh skupin smo predstavili pomen rib v prehrani in jih na različne načine spodbujali, da poskušajo vplivati na starše, da bi njihovi družinski jedilniki vsebovali več rib in ribjih izdelkov (vsaj 1x tedensko). Na delavnicah smo okušali tudi različne ribje jedi in poskušali vplivati na sprejemanje novih okusov pri posameznikih.

Eno skupino obiskujejo učenke šestega razreda in ena učenka deveta razreda, v drugi skupini pa so bili aktivni učenci prvega razreda.

Aktivnosti:

• Pripravili smo dva plakata, na katerih so učenci zapisali delitev rib na morske in sladkovodne ribe ter dodali nekatere predstavnike, predstavili pomen rib v naši prehrani in napisali nekaj jedi.
  • Starejši učenci so po spletu iskali odgovore o pomenu prehrane z ribjimi jedmi pri otrocih, mladostnikih in odraslih, mlajšim pa sva to tematiko predstavili mentorici interesne dejavnosti in so na to temo likovno poustvarjali ter doma pripravljali s starši različne jedi.
  • Učenci so poskušali ribje jedi, ki sva jih pripravili mentorici, in razpravljali o okusih.
  • Učenci so iskali pregovore in tvorili uganke na obravnavano temo.

Fotografija  plakata

Seveda nismo pozabili na pripravo jedi.

Kuhali in delali smo tudi od doma.