Spoštovani starši!

Obveščamo vas, da je Vlada Republike Slovenije sprejela Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja. Z odlokom ni več določena prepoved zbiranja ljudi v osnovnih šolah in osnovnih šolah s prilagojenim programom, z izjemo 1. in 2. junija 2020, ko se začasno še vedno prepoveduje zbiranje učencev 6., 7. in 8. razreda osnovne šole in osnovne šole s prilagojenim programom. Odlok vsebuje tudi določbo o upoštevanju navodil Ministrstva za zdravje in NIJZ.

V ponedeljek, 1. 6. 2020, vabimo k pouku v šolske klopi še učenke in učence 4. in 5. razreda, v sredo, 3. 6., pa tudi učenke in učence 6., 7. in 8. razreda OŠ in OŠ PP NIS.

Drage učenke in učenci – DOBRODOŠLI!

Četrtošolce in petošolce prosimo, da pridete k pouku v ponedeljek, 1. 6. 2020, ob 7.50. Na razredničarke četrtošolci počakajte na ploščadi pred Športno dvorano Brežice, petošolci (OŠ IN OŠ PP NIS) pa pred šolo – okoli eHrasta. Skupaj z učiteljicami boste odšli v šolsko stavbo in v učilnice, kjer boste imeli tudi vse šolske potrebščine in garderobo. Učilnic med poukom praviloma ne boste zapuščali (razen za toaleto in takrat, ko jo boste zapustili organizirano); če bo vreme dopuščalo, boste imeli veliko ur pouka zunaj.

V naslednjih dneh (predvidoma do konca šolskega leta) se bo pouk za vse razrede in oddelke – torej tudi za vas četrtošolci in petošolci – vsak dan pričel ob 8.20 in končal ob 12.40. Če vas bodo prišli po pouku iskat starši, naj vas počakajo zunaj ob 12.50 ali pa ob 13.10, če boste šli po pouku še na kosilo. Organizirano pa bo tudi varstvo vozačev in RaP podaljšano bivanje. Če ga nujno ne potrebujete, vas naprošamo, da prihajate v šolo 10 min. pred pričetkom pouka in greste domov takoj po pouku.

Prosimo, da v ponedeljek, 1. 6. 2020, prinesete s seboj vse potrebščine, ki so vam jih naročile razredničarke, copate in knjige, ki jih morate morebiti še vrniti v šolsko knjižnico. Vse šolske potrebščine bodo ostale do konca pouka v šoli. Stekleničk za vodo ne potrebujete, ker boste za pitje vode uporabljali šolske skodelice.

Zaradi zrahljanih ukrepov in priporočil NIJZ oddelkov od 1. 6. 2020 dalje ne bo potrebno več deliti na dve skupini, zato boste vsi učenci v svojem oddelku in s svojo razredničarko. Bomo pa še vedno morali skrbeti za varno razdaljo med vsemi udeleženci pouka, zato učilnic ne boste smeli zapuščati med odmori. Vemo, da vam to ne bo všeč, a verjamem, da bomo zmogli – zlasti, če bo vreme lepo in boste lahko šli k pouku na šolsko dvorišče ali v učilnico naravoslovja na prostem.

Vstopanje v šolsko stavbo ne bo možno tako kot do sedaj. Ob 8.10 vas bo vsak dan na šolskem dvorišču počakala razredničarka in ko se boste zbrali vsi, boste skupaj z njo odšli v svojo učilnico. Malico vam bodo do učilnice pripeljale kuharice. Po pouku vas bo razredničarka prav tako pripeljala na šolsko dvorišče (petošolci) oz. na ploščad pred Športno dvorano Brežice (četrtošolci), kjer vas bo predala staršem ali pa vas bo spremila do avtobusa. Tisti pa, ki boste prihajali v varstvo vozačev, boste v šolsko stavbo vstopali ob nadzoru odrasle osebe, ki vas bo spremila do učilnice. Staršem bo vstop v šolsko stavbo prepovedan.

V ponedeljek ne pozabite prinesti s seboj podpisane izjave staršev, s katero starši potrjujejo, da ste zdravi.

Dragi učenci, morda vam ta pravila ne bodo všeč, a vemo, da jih bomo skupaj in z dobro voljo ter ob pomoči staršev zmogli in tako »ukrotili« korono. To, da se boste v živo srečali s sošolci in razredničarko, pa »itak« velja največ!

Pričakujemo vas in se veselimo snidenja!

Ravnateljica, razredničarke in ostali sodelavci šole