Učenci brežiške osnovne šole z različnimi dejavnostmi sodelujejo v okviru projekta Simbioza šola s stanovalci brežiškega doma upokojencev.

V torek, 10. 12. 2019, so učenci brežiške osnovne šole pod vodstvom knjižničarke Lidije

Geršak in ostalih mentoric v brežiškem domu upokojencev izvedli kulturno prireditev.

Najprej so učenci 1. razreda pod vodstvom mentorice Darje Kalin zapeli pesem z naslovom Ledene rože, na odru pa so se jim pridružili še učenci 4. in 5. razreda z zborovodkinjo Nino Špiler Škoda. Učenci obeh pevskih zborov so skupaj zapeli pesem Otroci enega sveta. Sledila je odrska postavitev Z jajčki na plac članov Folklorne skupine Kresnice pod mentorstvom Zdenke Dušič.

Otroštvo v preteklosti smo spoznavali še z branjem odlomka Na večer pred praznikom iz knjige spominov Moja dolina, ki jo je napisala Kristina Brenk. Zimsko vzdušje sta nam pričarali deklamacija Tiho padajo snežinke in pesem Trije snežaki, nato smo prisluhnili besedilu Na Novo leto se ne smeš umiti. Otroški pevski zbor 4. in 5. razreda je zapel še pesem Tisoč iskric smo prižgali.

Program smo zaključili s skupnim voščilom vseh nastopajočih in obljubo, da se bomo še videli.

Lidija Geršak