Spoštovani!

Med 16. in 22. septembrom poteka evropski teden mobilnosti, letos s sloganom GREMO PEŠ! Na OŠ Brežice ta dogodek obeležujemo s projektom Pešbus.

Kaj je Pešbus? S Pešbusom se učenci v šolo odpravijo peš v organiziranih skupinah po domišljeno začrtanih poteh in po stalnem urniku.

Kdo? Pešbus je namenjen vsem učencem, ki se želijo v šolo odpraviti peš. Seveda ste k udeležbi vabljeni tudi vsi delavci šole, zaželena je tudi pomoč (starih)staršev.

Kje? V letošnjem letu smo pripravili tri proge (iz smeri CBM, Trnje in MC) in 15 postaj. Več o trasi si lahko preberete v priponki.

Kdaj? Od torka, 17. 9., do ponedeljka, 30. 9. (deset delovnih dni). Urnik odhodov je prav tako priložen v priponki.

Zakaj? Pešbus je zelo zabaven, saj se lahko na poti v šolo družiš v prijatelji. Hoja in kolesarjenje v šolo sta tudi zdrava, saj se po poti nadihaš svežega zraka in se razgibaš.

Pešbus