Preteklost in zgodovinski dogodki so zanimivi. Še posebej, če lahko o njih slišimo iz prve roke, če se srečamo z osebami, ki lahko o tem povedo marsikaj, česar ne najdemo v zgodovinskih učbenikih. Ker se naše sodelovanje z Domom upokojencev Brežice nadaljuje, smo to izkušnjo omogočili  učencem  5. razreda. Na naše povabilo so se odzvale tri stanovalke doma; Bronislava Orehek, Ivanka Kranjc, Božena Ostrovršnik in stanovalec, Janez Dejak, Rotija Starič, zaposlena v Domu upokojencev Brežice. Gostje so pripovedovali o svojem življenju v  otroštvu, o šoli nekoč, delu, ki so ga opravljali, nekateri pa tudi o tem, kako so doživljali 2. svetovno vojno. Učenci so z zanimanjem poslušali, gostom pa so zastavljali tudi vprašanja. Takšna srečanja krepijo vezi med generacijami, ne gre le za obujanje spominov, ampak pomenijo vrednost vsemu, tudi znanju, ki ga učenci pridobivajo pri pouku. Prijetno druženje bo zagotovo ostalo v spominu tako gostom kot tudi učencem.

Anja Šalamon