V letošnjem šolskem letu so bili pevci mladinskega zbora vabljeni k sodelovanju z znano Posavsko pevko Nušo Derenda. Povezali smo se z zborom iz Osnovne šole Artiče in skupaj pripravili 2 Nušini pesmi, s katerima smo nastopili na štirih koncertih v Viteški dvorani v Brežicah.

Tu se naša pot še ni zaključila. Izjemno smo bili počaščeni, ko nas je Nuša povabila v Cankarjev dom, kjer je pred razprodano dvorano zapela uspešnice  20-letne samostojne glasbene kariere. Cankarjev dom je ena najpomembnejših kulturnih ustanov v Sloveniji in le malokdo dobi priložnost, da nastopi na tako prestižnem odru. Koncert je bil za mnoge učence edinstvena in neponovljiva priložnost, da si ogledajo zaodrje, doživijo vso izpopolnjeno organizacijo številčnega osebja, ki stoji za izvedbo koncerta, in občutijo, kako je nastopiti pred tako velikim občinstvom. Vse pevske točke so bile nadgrajene, saj je pevce poleg banda spremljal Simfonični orkester RTV Slovenija. Nekaj utrinkov si lahko ogledate med fotografijami, celoten koncert pa bodo v mesecu maju ali juniju predvajali na televiziji (program RTV Slovenija 1).
Maša Žveglič Poljšak