V nedeljo, 11. 3. 2018, je na Akademiji za glasbo Ljubljana potekala Sedma slovenska glasbena olimpijada. Zelo obsežno državno tekmovanje je bilo sestavljeno iz štirih delov: pisni del, a-vista petje po notah, solo petje in krstna predstavitev avtorske skladbe.
Osnovno šolo Brežice so zastopale tri nadarjene osmošolke, ki so v letošnjem šolskem letu razvijale svoje glasbene talente, poslušalske sposobnosti, ustvarjalnost in muzikalnost ter razširjale poznavanje glasbenega jezika. Cel dan je bilo moč čutiti radost predajanja glasbi, olimpijski tekmovalni duh in presenečenje nad kakovostnimi skladbami, ki so jih predstavili mladi ustvarjalci. Tekmovalke so s svojimi rezultati poskrbele, da se je dan tudi zaključil čudovito.
1. Maja Tomić, zlato priznanje, uvrstitev na 4. mesto od 58 tekmovalcev.
2. Nika Pavlič, srebrno priznanje.
3. Lara Marčetič, srebrno priznanje.
Vsem tekmovalkam iskrene čestitke in veliko glasbenih uspehov ter užitkov še naprej! Maša Žveglič Poljšak, mentorica