Na svetovni dan živali, 4. oktobra, smo na Osnovni šoli Brežice pričeli s tradicionalno dobrodelno akcijo za dobrobit brezdomnih živali v Zavetišču za male živali Brežice. Več kot 150 učencev, večinoma z razredne stopnje, je hrano, odeje, brisače in blazine za pse in mačke pridno prinašalo v šolsko knjižnico.

V petek, 9. 12. 2016, smo zbrano predali zavetišču. Učence donatorje sta v večnamenskem prostoru nagovorili podravnateljica ga. Darja Mandžuka in vodja zavetišča ga. Mateja Kosmač. Obe sta se učencem in hkrati staršem zahvalili za velik odziv ter pohvalili njihovo skrb, prijaznost in čut za živali v stiski. Vodja zavetišča je ob tej priložnosti odgovorila na vprašanja, ki so jih zastavili  učenci, in jih povabila na obisk k živalim. Obljubili smo, da bomo s tovrstno akcijo še nadaljevali.

Knjižničarka Lidija Geršak

20161209_101407