V septembru 2016 je naša šola drugič sodelovala v mednarodnem projektu Mirno morje. Organizator projekta je Zavod “Mirno more” z Dunaja (Avstrija). Za slovenske udeležence je koordinator Zavod Mirno morje Maribor. MIRNO MORJE – flota miru se že od leta 1994 zavzema za toleranco, integracijo, mir, prijateljstvo in je največji socialno pedagoški in jadralski projekt za otroke s posebnimi potrebami ter  socialno ogrožene. Na naši šoli različne aktivnosti potekajo čez celo leto. Na ta način spoznavajo ta projekt in njegove vrednote tudi najmlajši učenci in njihovi starši. 15. junija pa smo v sodelovanju Big banda Krško pripravili 1. dobrodelni koncert Mirno morje. Nastopili so tudi učenci OŠ Brežice: Maja Tomič, Veronika Strnad, Jakob Fifnja in Pija Srpčič. Prireditev je povezovala Hana Irt.Vsa zbrana sredstva bomo namenili izključno za projekt Mirno morje. Hvala vsem nastopajočim in vsem obiskovalcem, ki nam s svojim prispevkom pomagate uresničevati naše cilje. Želimo, da to čudovito izkušnjo na morju omogočimo čim več otrokom šole s prilagojenim programom vsaj enkrat v njihovem času šolanja. Verjamemo, da nam bo to z voljo, pozitivno energijo in s pomočjo donatorjev tudi uspelo.

Del dobrodelnega koncerta si lahko pogledate na povezavi:

Dostopnost