V petek, 27. 5. 2016,  so se učenci 2. d razreda OŠ Brežice skupaj z razredničarko Suzano Kolarič odzvali prijaznemu vabilu dijakov 1. c  oddelka Gimnazije Brežice in njihove razredničarke prof. Mateje Strnad Zorec.

Z velikim pričakovanjem in veseljem so se drugošolčki odpravili na obisk. Preživeli so dve prijetni urici v petju in športnih aktivnostih, ki so jih dijaki skupaj z razredničarko in profesorji športne vzgoje pripravili v  okviru tedna prostovoljnosti.

Druženje je bilo nadvse prijetno. Drug drugega so obogatili z ustvarjanjem, sodelovanjem, druženjem.

Narejen je bil prvi korak prostovoljstva med obema šolama. Želimo si še več pobud in povezovanj v obliki prostovoljstva, ki je temelj solidarnosti, povezanosti v družbi. Je ena največjih obogatitev vseh nas in je naložba za prihodnost v več pogledih.