Za nami je prav poseben dan. Dan, ko smo na Osnovni šoli Brežice praznovali 30-letnico samostojnosti Slovenije, 50-letnico šolske stavbe OŠ Brežice, na Levstikovi 18, 5-letnico Rastoče knjige OŠ Brežice in državni praznik, dan suverenosti. Učenci in strokovni delavci šole smo pripravili pester program in tako obeležili vse pomembne mejnike v zgodovini šole in države Slovenije. S svojo prisotnostjo so prireditvam dali še poseben pečat gostje (nekdanji zaposleni, nekdanji učenke in učenci šole, prijatelji, starši, člani sveta staršev in sveta zavoda, direktorji in ravnatelji različnih zavodov, poslovni partnerji, praporščaki in člani veteranskih organizacij Posavja, vodja enote JSKD Brežice, dr. Janez Gabrijelčič, ustanovitelj gibanja Rastoča knjiga, namestnica direktorja ZRSŠ dr. Stanka Preskar in vodja enote OE ZRSŠ Novo mesto mag. Andreja Čuk, člani občinskega sveta, župan pobratenega mesta Dobřany Martin Sobotka z delegacijo, župan občine Brežice Ivan Molan s sodelavci), ki so se prijazno odzvali našemu vabilu. Dogodka se je udeležila tudi dr. Simona Kustec, ministrica za izobraževanje, znanost in šport, ki je kot slavnostna govorka izpostavila pomen znanja in učence pozvala naj izkoristijo pomoč učiteljev pri doseganju svojih ciljev. Zahvaljujemo se udeleženkam omizja Mileni Jesenko, Mojci Florjanič, Nuši Derenda, ki so s svojimi zgodbami izza zidov šolske stavbe, navzočim predstavile nekaj svojih spominov. Hvala Nuši tudi za čudovito energijo, ko jo je s svojima pesmima prenesla na vse navzoče. Za vse učence šole je bil to poučen, vesel, sproščen prazničen dan, v katerem ni manjkala niti tortica.