V času jesenskih počitnic, natančneje v ponedeljek, 28. oktobra 2019, smo zaposleni v sklopu projekta Ribe na šolskih krožnikih, ki je sofinanciran iz Evropskega sklada za pomorstvo in ribištvo, odšli na strokovni izobraževalni dan, katerega so se udeležili učitelji in kuharji osnovnih šol, ki so vključene v projekt Ribe na šolskih krožnikih; ekskurzije so se udeležili tudi nekateri predstavniki občine Krško in občine Sevnica. Iz naše šole se je ekskurzije udeležilo sedem udeležencev.

Program: Z avtobusne postaje Krško smo se odpeljali proti Radečam. Začeli smo z ogledom gojenja potočne postrvi pri Ribiški družini Radeče. Sledila je pokušina ribjih jedi v gostišču Jež, kjer so nas postregli z okusnimi ribjimi jedmi. Z ogledom smo nadaljevali v Ribiškem domu Radeče, s predstavitvijo razvojne usmeritve na reki Savi. Sledil je ogled hidroelektrarne Blanca, kjer nas je sprejela Ribiška družina Sevnica. Predstavnik te družine nas je popeljal ob ribji stezi, hkrati pa nam je predstavil njeno delovanje. Ribja steza je opremljena z izobraževalnimi tablami o ribah, ki jih lahko najdemo v reki Savi. Sledil je še ogled hidroelektrarne in pot proti zadnji točki ogleda izobraževalnega dne. To je bil ogled sodobne ribogojnice Goričar v Kostanjevici, kjer so nam pokazali njihovo ribogojnico, nas informirali o postopku vzreje rib vse od iker do odrasle živali. Strokovno ekskurzijo smo zaključili v Gostilni Žolnir, kjer so nam postregli z različnimi ribjimi jedmi, ki so jih sami razvili. Ekskurzija je bila zanimiva, predvsem pa zelo poučna.