Društvo Bralna značka je presenetilo prvošolce s knjigo pisateljice Anje Štefan in ilustratorke Marjance Jemec Božič z naslovom Kotiček na koncu sveta.

Prireditev ob podelitvi knjig je spremljal zanimiv kulturni  program. V okviru projekta Nacionalnega meseca skupnega branja sta osmošolca Eva Oštrbenk in Matic Lazić prebrala prvošolcem štiri zgodbe iz knjige Prvič v šoli, avtorice Maje Črepinšek. Slišala se je tudi pesem, saj je učiteljica Nina Špiler Škoda popestrila prireditev z glasbenimi točkami. Knjižničarka Anja Šalamon je učencem zastavila nekaj ugank, proti koncu pa je sklepne misli podala knjižničarka Lidija Geršak.  Sledila je podelitev slikanic, ki so se jih učenci razveselili in jih z zanimanjem začeli listati.

Prireditev smo zaključili s pesmijo, prvošolčki pa so s knjigo pod roko odhiteli novim bralnim doživetjem naproti.

Anja Šalamon