»MIRNO MORJE« je eden največjih socialno-pedagoških projektov v Evropi za otroke s posebnimi potrebami. Letošnje dvaindvajsete flote, se je septembra 2016 udeležila tudi posadka Osnovne šole Brežice – oddelki s prilagojenim programom. To je bila naša že tretja  »odprava«. Naša velika želja je, da bi se čim več učencev oz. učenk iz oddelkov PP v času 9-letnega šolanja vsaj 1-krat udeležil samega jadranja. V sam projekt Mirno morje so že sedaj vključeni vsi oddelki s prilagojenim programom. Skozi celo leto izvajamo različne dejavnosti vezane na temo »Mirno morje«.  Tako pri urah rednega pouka kot tudi na dnevih s posebno vsebino. Otroke vodimo, usmerjamo, jim skušamo približati vrednote in poslanstvo »Mirnega morja« in to tudi dejansko uresničevati in živeti.

Na letošnjem dogodku »Mirno morje po Mirnem morju«, ki smo ga pripravili v petek, 2. 12. 2016 na naši šoli, smo predstavili celoten projekt in seveda ponovno do podrobnosti razkrili letošnje dogodivščine, ki smo jih doživeli na morju. Iskrena hvala vsem donatorjem, ki nam finančno pomagate, da uresničujemo naše želje in smo deležni prijetnih dogodivščin, ki jih ne bomo nikoli pozabili. Letošnji projekt je s tem zaključen, mi pa že gledamo naprej, iščemo ugoden veter in pripravljamo aktivnosti za Mirno morje 2017«

Več o samem dogodku in celotnem jadranju si lahko pogledate v albumu fotografij in preberete v ladijskem dnevniku.