V soboto, 7. 5., je v starem mestnem jedru Brežic potekal glasbeni festival Pojoči vrtiljak, na katerem so se predstavili učenci osnovnih šol občine Brežice. Sodelovali so tudi nadarjeni glasbeniki naše šole, ki so poslušalcem predstavili glasbeno dogajanje na OŠ Brežice. Njihov nastop je imel tudi tekmovalni značaj, saj so se z vrstniki pomerili v treh kategorijah. S svojimi kakovostnimi in interpretativno izpopolnjenimi nastopi so dosegli čudovite rezultate.
V kategoriji maljših pevcev je publiko in žirijo navdušila Maja Tomić, ki je dosegla prvo mesto. Med starejšimi pevci nas je zastopala Pia Srpčič. Med šolskimi ansambli je nastopil Band OŠB v sestavi Veronika Strnad, Jakob Fifnja, Lan Uršič in Pia Srpčič, ki je tudi zmagal.
Vsem tekmovalcem iskreno čestitam in želim veliko glasbenih užitkov in uspehov še naprej!

Maša Žveglič Poljšak, prof.