»MIRNO MORJE« je eden največjih socialno-pedagoških projektov v Evropi za otroke s posebnimi potrebami. Letošnje enaindvajsete flote in jubilejne desete slovenske flote se je septembra 2015 udeležila tudi posadka Osnovne šole Brežice – oddelki s prilagojenim programom. Naša velika želja je, da bi se lahko vsak učenec oz. učenka iz oddelkov PP v času 9-letnega šolanja vsaj 1-krat udeležil samega jadranja. V projekt Mirno morje pa so že sedaj vključeni vsi oddelki s prilagojenim programom. Skozi celo leto smo izvajali različne dejavnosti na temo »Mirno morje«, tako pri urah rednega pouka kot tudi na dnevih s posebno vsebino. Otroke vodimo, usmerjamo, jim skušamo približati vrednote in poslanstvo »Mirnega morja« in to tudi dejansko uresničevati in živeti.

Na letošnjem dogodku »Mirno morje po Mirnem morju«, ki smo ga izvedli v petek, 27. 11. 2015, na naši šoli, smo predstavili celoten projekt in seveda do podrobnosti razkrili letošnje dogodivščine, ki smo jih doživeli na morju. Letošnji projekt je s tem zaključen, mi pa že gledamo naprej, iščemo ugoden veter in pripravljamo aktivnosti za Mirno morje 2016«

Ladijski dnevnik