Dan roza majic, bolje znan kot« Pink Shirt day », je dan, ko izkažemo podporo preprečevanju nasilja med mladimi. Na naši šoli smo ga obeležili zadnjo sredo v mesecu februarju. Pobuda za ta dan je nastala, ko je nek deček v šolo oblekel rožnato majico (Kanada) in so ga vsi otroci zbadali. Nihče pa ni vedel, da jo je nosil v podporo mami, ki je zbolela za rakom. Kasneje sta se dva dečkova sošolca odločila, da solidarnostno v šolo oblečeta pink majice in tako spodbudila tudi druge otroke k razmišljanju o predsodkih in nasilju. Tako je s časoma to postal dan rožnatih majic. Ker se zavedamo dejstva, da je kakršna koli oblika nasilja prisotna vsak dan in v vseh okoljih, smo se odločili, da se tudi mi vključimo v akcijo in pomagamo skupnosti k boljšem razumevanju in sprejemanju drugačnosti, ki nas obdaja. S tem programom širimo zavest o problemu nasilja med najstniki in otroki, ki imajo lahko kratko ali dolgoročne posledice na razvoj otrok.