2. 10. 2014 smo imeli na OŠ Brežice dan s posebno vsebino za vse učence šole. Učenci so bili aktivni na različnih tematskihpodročjih (šport, zdravje, medgeneracijsko povezovanje, ustvarjalnost), ki jih že vrsto let izvajamo v projektu Zdrava šola. Učenci so imeli ustvarjalne in športne delavnice ter tkali prijateljske vezi v medgeneracijskem druženju. V ustvarjalnih delavnicah pa so izdeloval različne izdelke iz papirja,  jih podarili drug drugemu ter tako krepili sožitje v skupnosti. Učenci so med seboj navezovali pristne stike z vrstniki, razvijali občutek skupinske povezanosti, sodelovanja, spoštovanja drug drugegain se učili sprejemati različnost.

Ta dan smo se na šoli pridružili  tudi vseslovenski akciji VETER V LASEH z željo, da bi spodbudili športne in rekreativne aktivnosti pri učencih.